Ginekologia Estetyczna

Ginekologia estetyczna to dziedzina wiedzy, która rozwija się coraz prężniej. Jeszcze kilka lat temu kobiety wstydziły się przyznać do swoich problemów, nie chciały mówić o nim nawet lekarzowi. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Panie nauczyły się dbać o siebie, chcą być atrakcyjne dla siebie i swoich partnerów. Głównym zadaniem ginekologii estetycznej jest przywrócenie przyjemności wynikającej ze współżycia oraz odmłodzenie miejsc intymnych.

Główne zabiegi ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna obejmuje szeroki zakres operacji i zabiegów, wykonywanych różnymi technikami. Ginekologia estetyczna ma pomóc kobiet polubić siebie, swoje intymne okolice. Wiele pacjentek ma problem z nietrzymaniem moczu, suchością pochwy, bliznami po porodzie. Zabiegi z zakresu ginekologii pomagają zlikwidować te dolegliwości, dzięki temu kobiety na nowo mogą cieszyć się życiem, być aktywne. Do najczęściej wykonywanych procedur należy:

 • Laserowe leczenie nietrzymania – jest to popularny zabieg, który likwiduje przykry problem nietrzymania moczu. Wiązka lasera działa na ścianki pochwy, obkurcza je oraz zwiększa ich napięcie. Stymuluje wzrostu włókien kolagenowych błony śluzowej, dzięki czemu pochwa staje się za sprężysta i elastyczna. Zabieg jest nieinwazyjny, nie wymaga hospitalizacji i rekonwalescencji. Bardzo skutecznie i trwale usuwa problem nietrzymania moczu, dodatkowo redukuje suchość pochwy, przywraca naturalne nawilżenie, poprawa również jakości życia seksualnego
 • Wypełnienie warg sromowych większych – zabieg polega na wstrzyknięciu w wargi sromowe kwasu hialuronowego, który znacznie poprawia wygląd ostrzykiwanego obszaru. Zabieg odbywa się w znieczuleniu, trwa około 30 minut. Zabieg ma nie tylko efekt estetyczny, ale również poprawia funkcję ochronne dla narządów położonych głębiej, ogranicza ryzyko zakażeń, podrażnień oraz ewentualnych otarć.
 • Laserowe pomniejszenie warg sromowych mniejszych (labioplastyka) –  zbyt duże wargi sromowe mogą być problemem estetycznym, ale również przyczyną dyskomfortu podczas współżycia oraz uprawiania aktywności fizycznej. Mogą powodować ból, otarcia i nawracające stany zapalne. Aby zredukować wielkość narządu, wykonuje się zabiegi labioplastyki. Laser zmniejsza wargi, poprawia również elastyczność okolicznej tkanki, stymuluje produkcje kolagenu.
 • Powiększenie punktu G – zabieg ma na celu poprawienie satysfakcji seksualnej. Uwypuklenie słynnego punktu, który odpowiada za kobiecy orgazm, ma na celu poprawę jego stymulacji i intensywniejsze przeżywanie orgazmu. Zabieg polega na wstrzyknięciu w przednią ścianę pochwy niewielkiej ilości substancji, najczęściej kwasu hialuronowego, która wypełnia tkankę. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, trwa kilkanaście minut.
 • Laserowa rewitalizacja pochwy – zabieg ma na celu poprawę funkcjonowania narządów rodnych. Poprawia elastyczność pochwy, powoduje obkurczanie pochwy, która po zabiegu staje się ciaśniejsza. Zabieg poprawia jakość życia seksualnego, usuwa problem nietrzymania moczu. Nie wymaga znieczulenia.
 • Laserowe wybielanie okolic intymnych – zabieg skutecznie eliminuje problem ciemnej skóry. Poprawia również elastyczność okolicy intymnych oraz wywołuje efekt odmłodzenia okolic odbytu, oraz sromu. Trwa kilkanaście minut, nie wymaga znieczulenia. Efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.
 • Laserowe usuwanie zmian okolic intymnych – laser precyzyjnie usuwa obecne zmiany, powoduje odparowanie zmiany skórnej i zamknięcie naczyń krwionośnych. Za pomocą lasera można usunąć włókniaki, kłykciny kończyste, polipy, łagodne zmiany skórne okolic sromu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, w zależności od ilości zmian może trwać do kilkudziesięciu minut.
 • Rewitalizacja przedsionka pochwy – zabieg pomaga pozbyć się problemu suchości pochwy. Polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy wpływa na dogłębne nawilżenie, wygładzenie oraz dodani objętości okolicom intymnym. Poprawia również jakość życia seksualnego. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga hospitalizacji.
 • Plastyka przedsionka pochwy – zabieg odbywa się z użyciem nici i wykonaniu płytkich nacięć skóry krocza. Celem zabiegu jest poprawa wejścia do pochwy i przywrócenie jej normalnej budowy anatomicznej oraz poprawienie jej funkcjonowania. Zabieg przeprowadzany jest ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym.
 • Labioplastyka – to zabieg korekcji wyglądu warg sromowych mniejszych lub większych.
 • Rewitalizacja warg sromowych większych z użyciem osocza bogatopłytkowego – zabieg z użyciem osocza poprawia stan nawilżenia okolic intymnych oraz pobudza produkcje kolagenu. Osocze pobrane od pacjentki aplikowane jest do pochwy. Zabieg trwa ok. 30-60 minut, odbywa się w znieczuleniu.

Czy warto korzystać z zabiegów ginekologii estetycznej?

Ginekologia estetyczna jest dziedziną medycyny, która w znaczny sposób poprawia jakość życia pacjentek. Nie tylko wpływa na jakość życia seksualnego, ale również usuwa problem z suchością pochwy, likwiduje często infekcje oraz dyskomfort występujący w czasie aktywności fizycznej. Z zabiegów ginekologii estetycznej korzystają często panie po ciężkich porodach, które rodziły drogami natury. Pacjentkami gabinetów medycyny estetycznej są również panie po menopauzie, które nadal chcą cieszyć się współżyciem, chcą pozbyć się przykrego problemu nietrzymania moczu. Zabiegi nie tylko poprawiają anatomię, ale również poprawiają samopoczucie, pozwalają cieszyć się życiem. Jedną z klinik, która wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej,  jest klinika Skyclinic z Wrocławia. W Klinice stosowane są nowoczesne technologie, m.in. laser diodowy, dzięki którym wszystkie zabiegi są bezpieczne i precyzyjne. Metody są małoinwazyjne, wykorzystuje się lasery, kwas hialuronowy, nici poprawiające elastyczność okolic intymnych. Pracująca w klinice kadra medyczna posiada duże doświadczenie, wykonuje wszystkie zabiegi, które poprawiają jakość życia pacjentek. Zabiegi są coraz bardziej dostępne i bezpieczne. Klinika Skyclinic pozwala przełamać panujące schematy, pomaga kobietom poprawić wygląd okolic intymnych i na nowo czerpać przyjemność ze współżycia.