Leczenie odcisków Warszawa

Leczenie odcisków Warszawa

Najczęstszą przyczyna powstawania odcisków  jest zły dobór obuwia. Gdy buty są twarde i wąskie sprzyja to  ich powstawaniu. Głównym winowajca w tym przypadku są szpilki. Innymi przyczynami  komplikacji mogą być także obciążenia wynikające ze złego sposób chodu, wady postawy lub nadwagi. Odciski na stopach może powodować także długotrwały wysiłek fizyczny, który dotyczy osób biegających w maratonach. Jeśli chodzi o odciski na dłoniach, to najczęściej są one wynikiem pracy fizycznej z użyciem dłoni. Podobnie jest w przypadku treningu na siłowni. Jednak leczenie odcisków można rozwiązać na kilka sposobów, a większość z nich może być zlikwidowana przy pomocy preparatów dostępnych w aptekach. Zazwyczaj zawierają one kwas mlekowy lub salicylowy. Mamy do wyboru również wszelkiego rodzaju maści i żele, które zmiękczają naskórek i możemy go usunąć przy pomocy tarki do stóp. Domowym sposobem na pozbycie się odcisków może być moczenie stóp w wywarze z płatków owsianych czy stosowanie papki z tabletek aspiryny. Jednak gdy mimo naszych starać odcisk nie odpuszcza warto udać się na konsultacje do lekarza.

Czasami może się okazać, że odciski mogą zwiastować jakąś poważną chorobę. Zazwyczaj mogą one dotykać osoby mające problemy z nadciśnieniem, cukrzycą, reumatyzmem, tarczycą czy zaburzeniami w krążeniu w kończynach dolnych. Wskazaniem do wizyty u podologa czy ortopedy może być pojawianie się odcisku po raz kolejny w tym samym miejscu lub przewlekła nieskuteczność innych metod leczenia.

Podstawą w leczeniu odcisków jest zminimalizowanie nacisku, który je powoduje. Musimy pomyśleć o wygodniejszym obuwiu. Jeśli zmiana obuwia nadal powoduje dyskomfort, warto skorzystać z wkładek ochronnych, które oddzielą wrażliwą część stopy od wewnętrznej części buta . Chcąc ulżyć skórze stóp stosuj na noc krem nawilżający, który zapobiegnie tworzeniu się kolejnej warstwy zgrubionej skóry. Warto wybierać produkty, które zawierają natłuszczające masło Shea, masło kakaowe lub oleje roślinne, a także złuszczający mocznik lub kwas salicylowy.

Wbrew obiegowym opiniom nie należy decydować się na rozcinanie bolącego miejsca. Odciski na stopach należy traktować delikatnie, a zatem zamiast nożyczek czy pumeksu warto zaopatrzyć się w stworzoną do takich zabiegów tarkę i za jej pomocą ścierać gromadzący się na stopach naskórek. Oczywiście niezbędna jest w tym przypadku również higiena, zresztą samo odmaczanie odcisków na stopach również pomaga w walce z tą dolegliwością.

Leczenie odcisków może trwać długo, jednak naszym celem są zdrowe i zadbane stopy czy tez dłonie. Czasami to krępująca i nieprzyjemna dolegliwość ale czas zawsze przemawiać będzie za poprawa stanu naszych stóp.

Mając do wyboru mnóstwo preparatów na odciski, starajmy się wybrać ten, który najbardziej będzie nam odpowiadał. Nie ważne czy to będzie maść czy krem. Ważne aby przyniósł wymarzony efekt.