Oprogramowanie medyczne ułatwiające organizację pracy w placówce medycznej

Odpowiednie oprogramowanie medyczne jest w dzisiejszych czasach bardzo istotnym elementem prowadzenia przychodni. Ułatwia ochronę danych pacjentów oraz zabezpiecza dokumenty. Pozwala też na spełnienie wszelkich wymogów prawnych. Co więcej, swoimi różnorodnymi funkcjami, takimi jak możliwość wystawiania e-recept czy dostępu do historii choroby, odciąża nieco lekarzy, którzy mogą w pełni skupić się na swojej pracy.

Oprogramowanie dla lekarzy – desktop czy chmura?

Wśród oprogramowań medycznych możemy wyróżnić dwa najczęściej występujące rodzaje – desktop i chmurę. Jakie są ich cechy charakterystyczne oraz różnice między nimi? Które rozwiązanie będzie lepsze do Twojego gabinetu i maksymalnie ułatwi pracę w nim?

Chmura to wirtualne usługi obliczeniowe: serwery, magazyny, bazy danych, oprogramowania, analizy i sieci. Wiele usług online korzysta z tego typu rozwiązania, gdyż jest ono wygodne i bezpieczne. Aplikacja medyczna oparta na chmurze nie wymaga instalacji – dostępna jest poprzez przeglądarkę internetową. Jej dużą zaletą jest fakt, że nie zajmuje miejsca na dysku ani nie wymaga aktualizacji. Jedyne, co jest potrzebne, by uzyskać do niej dostęp to jakiekolwiek urządzenie z dostępem do sieci oraz rejestracja konta. Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu, lekarz ma możliwość wystawiania e-recept, czy wykonywania innych czynności, także przebywając poza gabinetem. Oprogramowanie dla lekarzy oparte na chmurze ma jeszcze jedną ważną zaletę. W razie jakiejkolwiek awarii sprzętu nie musisz martwić się o utratę ważnych informacji, gdyż zapisują się one automatycznie, i by uzyskać do nich dostęp, wystarczy zalogować się do programu na innym komputerze czy smartfonie.

Drugi rodzaj systemów medycznych to oprogramowanie dla przychodni i gabinetów desktopowe, które wymaga samodzielnej instalacji oraz aktualizacji. Nie jest potrzebny jednak dostęp do sieci, co jest plusem. Negatywną stroną będzie tu natomiast fakt, że awaria sprzętu może skończyć się utratą programu, a także zgromadzonych na nim danych. Stąd też ta opcja jest nieco mniej bezpieczna i bardziej wymagająca niż chmura. Warto więc wiedzieć, że przykładem rozwiązań chmurowych jest wygodne i intuicyjne oprogramowanie medyczne ułatwiające organizację pracy w placówce medycznej medchart.pl/oprogramowanie.

Jak aplikacja medyczna ułatwia prowadzenie EDM?

Aplikacja medyczna może w znacznym stopniu ułatwić prowadzenie EDM, czyli elektronicznej dokumentacji medycznej, której wymaga prawo w naszym kraju. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki odpowiednim zabezpieczeniom. Wszelkie dane wprowadzane do oprogramowania są szyfrowane, dzięki czemu nie ma możliwości, aby dostały się w niepowołane ręce. Gwarantuje to najlepszą ochronę danych wrażliwych, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoja placówka postępuje zgodnie z ustawą o RODO. Dzięki EDM możesz także zyskać szybki dostęp do historii medycznej pacjentów, możliwość sprawnego uzupełniania kart wizyt, opcję bezpośredniego wystawiania e-recept, e-ZLA i e-skierowań, a także możliwość wydrukowania lub udostępniania elektronicznej formy dokumentacji pacjentom.

Funkcje wspomagające zarządzanie placówką medyczną

Oprócz EDM aplikacja medyczna ma wiele funkcji, które mogą z powodzeniem wspomóc zarządzanie placówką. Jedną z nich jest e-rejestracja, dzięki której pacjenci mają możliwość samodzielnego zapisania się na wizytę o każdej porze dnia i nocy. Jest to udogodnienie zarówno dla nich, jak i dla pracowników przychodni, którzy mogą skupić się dzięki temu na innych zadaniach. Inną ważną funkcjonalnością jest kalendarz wizyt, wspomagający koordynację zespołem, a także możliwość przeprowadzania e-wizyt dzięki konfiguracji z programami zewnętrznymi. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważna opcja, pozwalająca na odbycie wizyty bez narażania się na zarażenie koronawirusem. Dzięki temu zarówno pacjenci, jak i lekarze mogą czuć się bezpieczni. Dzięki oprogramowaniu dla lekarzy możliwe jest także wysyłanie do pacjentów automatycznych sms-ów, przypominających o wizytach, co zminimalizuje ilość wizyt, na które klient się spóźnia lub o nich zapomina.

Jak więc widać oprogramowanie medyczne ma wiele przydatnych funkcji, dzięki którym Twoja placówka medyczna może zacząć funkcjonować jeszcze sprawniej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Naturalne powiększanie ust w Warszawie. Wiemy gdzie!

Każde pokolenie ma własne kanony piękna. W obecnych czasach pożądanym elementem ciała są zdecydowanie duże, pełne usta. W kontekście zabiegów medycyny estetycznej, usta nie są wymagającym obszarem i dla skorygowania ich kształtu nie potrzebujemy metod chirurgicznych. Perspektywa łatwej metamorfozy ust jest wygodna dla wszystkich, którzy naturalnie zakwalifikowaliby swoje wargi jako „wąskie” lub „asymetryczne” i nie […]

Pieluchomajtki, majtki chłonne – jak kupić je taniej?

Wyroby chłonne, do których zaliczają się między innymi pieluchomajtki oraz majtki chłonne, oferowane są w wielu wariantach. W przypadku osób doświadczających inkontynencji ich regularny zakup może być związany ze sporym kosztem. Jak go zminimalizować? Wyroby chłonne, do których zaliczają się między innymi pieluchomajtki oraz majtki chłonne, oferowane są w wielu wariantach. W przypadku osób doświadczających […]