Łokieć tenisisty – leczenie czy profilaktyka?

 

Przedramię jest jedną z najważniejszych części ciała pod względem proporcji, a ponadto jest jedną z najbardziej wrażliwych. Przyczyną może być najpoważniejsze uszkodzenie powierzchni przedramienia, które jest narażone na wiele różnych czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Istnieją dwie możliwości profilaktyki – ortopedia lub leczenie. Jeśli uszkodzenie powierzchni przedramienia wydaje się niewielkie lub umiarkowane, wybierz opcję leczenia ortopedycznego. Inną opcją jest wybranie profilaktyki. Ten rodzaj leczenia jest zalecany szczególnie u pacjentów, którzy wcześniej nie doświadczyli tego typu urazów.

Leczenie okolicy zginaczy przedramienia

Ten rodzaj leczenia jest wykonywany głównie przez chirurgów i radiologów. Używają specjalnego instrumentu (chirurgiczna kość scytomii), aby wybrać odpowiednią operację, aby wyleczyć dotkniętą kość przedramienia.

Jeśli nie ma potrzeby naprawiania uszkodzenia, bardzo ważne jest zachowanie wyglądu przedramienia. Stan przedramienia powinien być utrzymywany w dobrym stanie, a jego grubość powinna być mniejsza niż 5% pierwotnej grubości.

Z dużym powodzeniem wykonywany jest również zabieg na szczycie przedramienia (artroskopowe zamknięcie tkanki zginacza) w celu redukcji kości związanej z kością łokciową. Procedura również nie jest skomplikowana i wymaga jedynie odrobiny doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Czym są kurzajki i jak się je leczy?

Zwykle dbamy o wygląd naszych dłoni, które często stanowią rolę naszej wizytówki. Nie zawsze jednak będzie to takie proste. Niektórzy z nas mają do czynienia z kurzajkami, czyli ze zmianami skórnymi, które pojawiają się na skutek infekcji wirusowej. Mimo że najczęściej występują na dłoniach, kurzajki mogą pojawić się także na stopach, a nawet w miejscach […]

fot. Ból głowy – domowe sposoby skuteczne w dolegliwościach

Co na ból głowy – domowe sposoby na ból głowy

Przyczyn bólu głowy widać żyć znacznie dużo. W zależności od pochodzenia źródła bólu głowy, są dobre sposoby, pozwalające wyeliminować ból…. Przyczyn bólu osoby że stanowić mocno dużo. W relacje od pochodzenia źródła bólu głowy, istnieją skuteczne sposoby, pozwalające wyeliminować ból. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się bólu osoby jest użycie tabletki, której substancja czynna skutecznie oddziałuje […]