Łokieć tenisisty – leczenie czy profilaktyka?

 

Przedramię jest jedną z najważniejszych części ciała pod względem proporcji, a ponadto jest jedną z najbardziej wrażliwych. Przyczyną może być najpoważniejsze uszkodzenie powierzchni przedramienia, które jest narażone na wiele różnych czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Istnieją dwie możliwości profilaktyki – ortopedia lub leczenie. Jeśli uszkodzenie powierzchni przedramienia wydaje się niewielkie lub umiarkowane, wybierz opcję leczenia ortopedycznego. Inną opcją jest wybranie profilaktyki. Ten rodzaj leczenia jest zalecany szczególnie u pacjentów, którzy wcześniej nie doświadczyli tego typu urazów.

Leczenie okolicy zginaczy przedramienia

Ten rodzaj leczenia jest wykonywany głównie przez chirurgów i radiologów. Używają specjalnego instrumentu (chirurgiczna kość scytomii), aby wybrać odpowiednią operację, aby wyleczyć dotkniętą kość przedramienia.

Jeśli nie ma potrzeby naprawiania uszkodzenia, bardzo ważne jest zachowanie wyglądu przedramienia. Stan przedramienia powinien być utrzymywany w dobrym stanie, a jego grubość powinna być mniejsza niż 5% pierwotnej grubości.

Z dużym powodzeniem wykonywany jest również zabieg na szczycie przedramienia (artroskopowe zamknięcie tkanki zginacza) w celu redukcji kości związanej z kością łokciową. Procedura również nie jest skomplikowana i wymaga jedynie odrobiny doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Naturalne powiększanie ust w Warszawie. Wiemy gdzie!

Każde pokolenie ma własne kanony piękna. W obecnych czasach pożądanym elementem ciała są zdecydowanie duże, pełne usta. W kontekście zabiegów medycyny estetycznej, usta nie są wymagającym obszarem i dla skorygowania ich kształtu nie potrzebujemy metod chirurgicznych. Perspektywa łatwej metamorfozy ust jest wygodna dla wszystkich, którzy naturalnie zakwalifikowaliby swoje wargi jako „wąskie” lub „asymetryczne” i nie […]

Pieluchomajtki, majtki chłonne – jak kupić je taniej?

Wyroby chłonne, do których zaliczają się między innymi pieluchomajtki oraz majtki chłonne, oferowane są w wielu wariantach. W przypadku osób doświadczających inkontynencji ich regularny zakup może być związany ze sporym kosztem. Jak go zminimalizować? Wyroby chłonne, do których zaliczają się między innymi pieluchomajtki oraz majtki chłonne, oferowane są w wielu wariantach. W przypadku osób doświadczających […]