Łokieć tenisisty – leczenie czy profilaktyka?

 

Przedramię jest jedną z najważniejszych części ciała pod względem proporcji, a ponadto jest jedną z najbardziej wrażliwych. Przyczyną może być najpoważniejsze uszkodzenie powierzchni przedramienia, które jest narażone na wiele różnych czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

Istnieją dwie możliwości profilaktyki – ortopedia lub leczenie. Jeśli uszkodzenie powierzchni przedramienia wydaje się niewielkie lub umiarkowane, wybierz opcję leczenia ortopedycznego. Inną opcją jest wybranie profilaktyki. Ten rodzaj leczenia jest zalecany szczególnie u pacjentów, którzy wcześniej nie doświadczyli tego typu urazów.

Leczenie okolicy zginaczy przedramienia

Ten rodzaj leczenia jest wykonywany głównie przez chirurgów i radiologów. Używają specjalnego instrumentu (chirurgiczna kość scytomii), aby wybrać odpowiednią operację, aby wyleczyć dotkniętą kość przedramienia.

Jeśli nie ma potrzeby naprawiania uszkodzenia, bardzo ważne jest zachowanie wyglądu przedramienia. Stan przedramienia powinien być utrzymywany w dobrym stanie, a jego grubość powinna być mniejsza niż 5% pierwotnej grubości.

Z dużym powodzeniem wykonywany jest również zabieg na szczycie przedramienia (artroskopowe zamknięcie tkanki zginacza) w celu redukcji kości związanej z kością łokciową. Procedura również nie jest skomplikowana i wymaga jedynie odrobiny doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Dentysta w Chełmnie – znajdź osobę, która zadba o Twoje uzębienie!

Z usług dentystycznych korzysta zdecydowana większość z nas. W końcu zdrowie zębów związane jest ze zdrowiem całego naszego organizmu, a co za tym idzie, zawsze powinniśmy o nie dbać i regularnie kontrolować. To zadanie powierzamy oczywiście lekarzowi dentyście. Dentystów jest wielu, niestety jednak nie każdy okazuje się naprawdę dobry w swoim fachu. Wybór właściwego dentysty […]

Producentom środków farmaceutycznych opłaca się (ponownie) inwestować w systemy wizyjne

Czy wiesz, że ośmiu na dziesięciu pacjentów oczekuje obecnie od producentów leków ujawnienia, w jaki sposób leki są wytwarzane, przetwarzane, transportowane i przechowywane? Swoją opinią podzielił się Daniel Dombach, Director of Industry Solutions, EMEA, Zebra Technologies. Te pytania nie są kierowane do dystrybutorów, firm dostawczych czy lekarzy a do producentów leków. Co więcej, 80 proc. […]