Czym są kurzajki i jak się je leczy?

Zwykle dbamy o wygląd naszych dłoni, które często stanowią rolę naszej wizytówki. Nie zawsze jednak będzie to takie proste. Niektórzy z nas mają do czynienia z kurzajkami, czyli ze zmianami skórnymi, które pojawiają się na skutek infekcji wirusowej. Mimo że najczęściej występują na dłoniach, kurzajki mogą pojawić się także na stopach, a nawet w miejscach intymnych. Czym więc one są i jak można je wyleczyć?

Czym są kurzajki?

Kurzajki, to potoczne określenie brodawek. Są nimi zmiany skórne, które wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego. Kurzajki niestety stanowią produkt natury estetycznej. Przypominają one narośle, które mają charakter grudkowaty.

Kurzajki zwykle są dość dużym mankamentem w miejscu, w którym się pojawią, czyli np. na dłoniach czy stopach. Najczęściej przybierają one barwę cielistą, jednak zdarzają się także brodawki w kolorze brązowym, a nawet szarawym. Co więcej, mogą one różnić się między sobą wielkością, zwykle jest to od kilku milimetrów, do nawet dwóch centymetrów.

Wspomnieliśmy już, że najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach, jednak narażone na ich występowanie są także miejsca intymne, a także obszar pod pachami. Brodawki zwykle nie są zmianą powodującą ból lub dyskomfort, jednak te, które wystąpiły na stopach, mogą powodować problemy podczas chodzenia.

Zmiany skórne wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego, często bywają mylone ze zwykłym odciskiem. Niemniej jednak, wokół kurzajki zauważymy nieregularną i szorstką powierzchnię, która nie występuje przy zwykłych odciskach.

Jak leczyć kurzajki?

Jeśli chcemy dość szybko i skutecznie pozbyć się uporczywego problemu brodawek, w pierwszej kolejności możemy udać się do apteki, gdzie znajdziemy całą gamę preparatów, dostępnych bez recepty, które pomogą zwalczyć zmiany wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego.

Jednym z lepszych preparatów, który pomoże nam samodzielnie rozwiązać ten problem jest Brodacid. To preparat o działaniu miejscowym, który niezwykle skutecznie pomaga usunąć zmiany skórne, oczywiście przy regularnym stosowaniu, zgodnie z instrukcją.

Niestety, należy wiedzieć, że w przypadku brodawek możliwe jest wyłącznie leczenie miejscowe, gdyż jak dotąd, nie znaleziono sposobu na to, by wyeliminować z organizmu samego wirusa. Jeśli brodawki są wyjątkowo uporczywe, a efekty samodzielnego leczenia nie są zadowalające, najlepiej udać się do lekarza specjalisty. Pomoże on dobrać odpowiednią metodę zabiegową i rozwiązać problem kurzajek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Łokieć tenisisty – leczenie czy profilaktyka?

  Przedramię jest jedną z najważniejszych części ciała pod względem proporcji, a ponadto jest jedną z najbardziej wrażliwych. Przyczyną może być najpoważniejsze uszkodzenie powierzchni przedramienia, które jest narażone na wiele różnych czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Istnieją dwie możliwości profilaktyki – ortopedia lub leczenie. Jeśli uszkodzenie powierzchni przedramienia wydaje się niewielkie lub umiarkowane, wybierz […]

fot. Ból głowy – domowe sposoby skuteczne w dolegliwościach

Co na ból głowy – domowe sposoby na ból głowy

Przyczyn bólu głowy widać żyć znacznie dużo. W zależności od pochodzenia źródła bólu głowy, są dobre sposoby, pozwalające wyeliminować ból…. Przyczyn bólu osoby że stanowić mocno dużo. W relacje od pochodzenia źródła bólu głowy, istnieją skuteczne sposoby, pozwalające wyeliminować ból. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się bólu osoby jest użycie tabletki, której substancja czynna skutecznie oddziałuje […]