Odcinek szyjny kręgosłupa- dlaczego boli i co z tym zrobić?

Odcinek szyjny kręgosłupa spełnia niezwykle ważną rolę. Rehabilitacja kręgosłupa Warszawa.

Oprócz tego, że jest częścią całego rusztowania naszego ciała, to przede wszystkim odpowiada za sprawność naszych zmysłów. Tak ważne jest więc dbanie o niego i odpowiednie pielęgnowanie, jeśli dzieje się z nim coś złego. Jeśli boli- to znak, że trzeba działać. W takich przypadkach wizyta u lekarza to element nadrzędny.

 

 

Wraz z wiekiem kręgosłup szyjny starzeje się, a więc ulega różnego rodzaju zwyrodnieniom. To, o czym należy wiedzieć, to właśnie ten odcinek odpowiada za sprawność naszych zmysłów, a więc za wzrok, słuch, za równowagę. Jeśli coś jest nie tak, możemy odczuwać bóle głowy, drętwienie karku, zawroty, złe samopoczucie i osłabienie.

 

Jakie są przyczyny zmian zwyrodnieniowych w odcinku szyjnym kręgosłupa? Przede wszystkim niewłaściwa pozycja. Siedząc kilka godzin dziennie bez żadnej przerwy, czy to przy biurku w pracy, przy ławce w szkole, czy na konferencji, działamy na nasz kręgosłup szyjny bardzo niekorzystnie. Wraz z latami to wszystko się pogłębia i kumuluje, co w konsekwencji skutkuje bólem, dyskomfortem i problemami ze strony naszych zmysłów.

 

Początkowo pojawia się mała elastyczność szyi. Później silny ból mięśni, szczególnie skumulowany w okolicy karku. W zaawansowanym stadium możemy mieć problem z migrenami, zaburzeniami równowagi, z niedowładem rąk, a nawet niedokrwieniem mózgu.

 

Tak ważne jest odpowiednie zareagowanie, jeśli pojawia się problem.

Nie możemy bagatelizować bólu, wierzyć, że ten minie. Konieczna jest natychmiastowa wizyta u lekarza, by móc powziąć konkretne kroki, aby problem wyeliminować lub jeśli nie ma takiej możliwości, zminimalizować.

 

Rehabilitacja? Częste zmiany pozycji? Ćwiczenia? Tak- z całą pewnością takie działania są idealnymi, by móc dobrze rozpocząć proces, jakim jest walka o zdrowie i dobre funkcjonowanie naszego odcinka szyjnego.