Pieluchomajtki, majtki chłonne – jak kupić je taniej?

Wyroby chłonne, do których zaliczają się między innymi pieluchomajtki oraz majtki chłonne, oferowane są w wielu wariantach. W przypadku osób doświadczających inkontynencji ich regularny zakup może być związany ze sporym kosztem. Jak go zminimalizować?

Wyroby chłonne, do których zaliczają się między innymi pieluchomajtki oraz majtki chłonne, oferowane są w wielu wariantach. W przypadku osób doświadczających inkontynencji ich regularny zakup może być związany ze sporym kosztem. Jak go zminimalizować?

Refundacja NFZ wyrobów chłonnych

Gdy u osoby doświadczającej dolegliwości jak nietrzymanie moczu czy kału jej przyczyną są określone schorzenia, może ona otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Refundacja NFZ wyrobów chłonnych umożliwia zakupienie ich w niższej cenie, z dofinansowaniem wynoszącym 70% lub 100% zależnie od wskazań. Można wówczas nabyć taniej popularne pieluchomajtki Tena dla mężczyzn i dla kobiet, wkłady anatomiczne lub majtki chłonne różnych producentów. Refundacji podlegają także podkłady.

Z refundacji mogą skorzystać jednak tylko wybrani pacjenci, na przykład nie obowiązuje ona w przypadku osób z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Wybór wyrobów chłonnych w niskich cenach

Jeżeli osoba doświadczająca inkontynencji nie może skorzystać z refundacji NFZ, najlepszym sposobem na oszczędność jest szukanie jak najtańszych ofert na wyroby chłonne.

Osobom chcącym zakupić majtki chłonne Seni active normal czy inne pieluchomajtki tej firmy przystępne ceny oferuje sklep ortomedico.pl, w których zamówienia można składać również online w ramach refundacji NFZ.

Ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne

Warto też wskazać, że obowiązuje obecnie ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne, w ramach której możliwe jest odliczenie od dochodu wydatków poniesionych na kupno pieluchomajtek, majtek chłonnych i innych wyrobów chłonnych.

Ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne umożliwia dokonanie odliczenia w wysokości do 2 280 złotych na rok. Należy posiadać wtedy imienne faktury na wyroby chłonne.

Ulga nie jest możliwa do zastosowania przy wcześniejszym dofinansowaniu wyrobów. Można jedynie zastosować ją przy częściowym finansowaniu i odliczyć wówczas różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Leczenie zaburzeń erekcji – metody

Zaburzenia erekcji (ED) to problem dotykający znaczną część męskiej populacji w różnym wieku, wpływający nie tylko na jakość życia seksualnego, ale i ogólne samopoczucie. Na szczęście, rozwój medycyny pozwala na skuteczne i różnorodne podejścia w leczeniu tego rodzaju dolegliwości. Od klasycznych metod farmakologicznych, przez terapie hormonalne, aż po nowoczesne technologie medyczne – opcji jest wiele, […]

Czat z ginekologiem — co to jest i jak działa?

W szybko rozwijającym się świecie cyfrowym dostęp do opieki zdrowotnej staje się coraz bardziej zdywersyfikowany i dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjentów. Czat z ginekologiem online to jedna z innowacyjnych form konsultacji, która umożliwia szybki i wygodny dostęp do specjalistycznej opieki zdrowotnej bez potrzeby osobistej wizyty w przychodni. To rozwiązanie, które może zrewolucjonizować sposób, w jaki […]