Pieluchomajtki, majtki chłonne – jak kupić je taniej?

Wyroby chłonne, do których zaliczają się między innymi pieluchomajtki oraz majtki chłonne, oferowane są w wielu wariantach. W przypadku osób doświadczających inkontynencji ich regularny zakup może być związany ze sporym kosztem. Jak go zminimalizować?

Wyroby chłonne, do których zaliczają się między innymi pieluchomajtki oraz majtki chłonne, oferowane są w wielu wariantach. W przypadku osób doświadczających inkontynencji ich regularny zakup może być związany ze sporym kosztem. Jak go zminimalizować?

Refundacja NFZ wyrobów chłonnych

Gdy u osoby doświadczającej dolegliwości jak nietrzymanie moczu czy kału jej przyczyną są określone schorzenia, może ona otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Refundacja NFZ wyrobów chłonnych umożliwia zakupienie ich w niższej cenie, z dofinansowaniem wynoszącym 70% lub 100% zależnie od wskazań. Można wówczas nabyć taniej popularne pieluchomajtki Tena dla mężczyzn i dla kobiet, wkłady anatomiczne lub majtki chłonne różnych producentów. Refundacji podlegają także podkłady.

Z refundacji mogą skorzystać jednak tylko wybrani pacjenci, na przykład nie obowiązuje ona w przypadku osób z wysiłkowym nietrzymaniem moczu.

Wybór wyrobów chłonnych w niskich cenach

Jeżeli osoba doświadczająca inkontynencji nie może skorzystać z refundacji NFZ, najlepszym sposobem na oszczędność jest szukanie jak najtańszych ofert na wyroby chłonne.

Osobom chcącym zakupić majtki chłonne Seni active normal czy inne pieluchomajtki tej firmy przystępne ceny oferuje sklep ortomedico.pl, w których zamówienia można składać również online w ramach refundacji NFZ.

Ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne

Warto też wskazać, że obowiązuje obecnie ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne, w ramach której możliwe jest odliczenie od dochodu wydatków poniesionych na kupno pieluchomajtek, majtek chłonnych i innych wyrobów chłonnych.

Ulga rehabilitacyjna na wyroby chłonne umożliwia dokonanie odliczenia w wysokości do 2 280 złotych na rok. Należy posiadać wtedy imienne faktury na wyroby chłonne.

Ulga nie jest możliwa do zastosowania przy wcześniejszym dofinansowaniu wyrobów. Można jedynie zastosować ją przy częściowym finansowaniu i odliczyć wówczas różnicę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Dentysta w Chełmnie – znajdź osobę, która zadba o Twoje uzębienie!

Z usług dentystycznych korzysta zdecydowana większość z nas. W końcu zdrowie zębów związane jest ze zdrowiem całego naszego organizmu, a co za tym idzie, zawsze powinniśmy o nie dbać i regularnie kontrolować. To zadanie powierzamy oczywiście lekarzowi dentyście. Dentystów jest wielu, niestety jednak nie każdy okazuje się naprawdę dobry w swoim fachu. Wybór właściwego dentysty […]

Producentom środków farmaceutycznych opłaca się (ponownie) inwestować w systemy wizyjne

Czy wiesz, że ośmiu na dziesięciu pacjentów oczekuje obecnie od producentów leków ujawnienia, w jaki sposób leki są wytwarzane, przetwarzane, transportowane i przechowywane? Swoją opinią podzielił się Daniel Dombach, Director of Industry Solutions, EMEA, Zebra Technologies. Te pytania nie są kierowane do dystrybutorów, firm dostawczych czy lekarzy a do producentów leków. Co więcej, 80 proc. […]