Ćwicz pośladki, to zniknie cellulit

Ćwicz pośladki, to zniknie cellulit – Dietetyk Warszawa

Jedną z najczęstszych motywacji, jaką zgłaszają osoby zabierające się za trening na pośladki, jest walka z cellulitem. Czy takie działanie ma sens? Przez bardzo długi okres czasu sądzono, że nie, ponieważ, jak wtedy to motywowano, zbudowanie mięśnia pod cellulitem na pewno nie wpłynie na to, co jest obok mięśnia, a jeszcze może spowodować, że krągłość pośladka uwypukli znajdujący się w jego okolicach cellulit. Bardzo wiele osób jednak nie słuchało takich opowieści i mimo wszystko zabrało się za ćwiczenia. Dowód empiryczny pokazał, że naprawdę ma to duże znaczenie i poprzez ćwiczenia na pośladki można realnie wpływać na to, jak będzie się prezentowało nasze ciało w kwestii cellulitu.

Ćwiczenia na pośladki mają tę ciekawą właściwość, że prowadzą poniekąd masaż pośladka.

Główny mięsień, który przechodzi przez pośladek, odpowiada za część ruchów nogi i tym samym musi być odpowiednio masywny. Trening pośladków powoduje jego kurczenie się, co przekłada się na wzrost jego szerokości kosztem długości. W pewnym sensie rozpycha się w pośladku. Powoduje to bezpośrednie oddziaływania z okolicznymi tkankami bardzo podobne do tego, jak wygląda stosowany od bardzo dawna masaż tkanek głębokich, jedno z podstawowych narzędzi walki z cellulitem.
Warstwa tłuszczu, która powoduje, że na skórze powstaje zjawisko zwane cellulitem, znajduje się bezpośrednio nad mięśniem. Kiedy wykonywany jest trening pośladków, mięsień rytmicznie przesuwa się zaraz pod tkanką tłuszczową działając na nią poniekąd jak wałek do ciasta. Warto zauważyć, że większość urządzeń do masażu stosowanych w walce z cellulitem posiada różnego rodzaju głowice, których zadaniem jest ugniatanie i rozprowadzanie tkanki tłuszczowej, jakie jest wykonywane przez mięsień zupełnie naturalnie. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że ćwiczenia na pośladki powodują rozgrzanie mięśnia i przeniesienie tego ciepła do tkanki. Jest to kolejny element masażu służącego do usuwania cellulitu, który także w tym wypadku pochodzi od zewnątrz i dzięki temu znacznie lepiej trafia do miejsca, gdzie znaleźć się powinien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Ćwiczenia na plecy dla kobiet

Coraz więcej pań ma świadomość, że trening siłowy jest również dla nich – i że między innymi od niego zależy wyrzeźbienie atrakcyjnej sylwetki. Nie można jednak zaprzeczyć, że powinny one pracować nieco inaczej niż panowie. Na czym polega różnica w przypadku treningu pleców? Jeśli niedawno zaczęłaś chodzić na siłownię, ale podeszłaś do pracy nad swoim […]