Ćwiczenia na plecy dla kobiet

Coraz więcej pań ma świadomość, że trening siłowy jest również dla nich – i że między innymi od niego zależy wyrzeźbienie atrakcyjnej sylwetki.

Nie można jednak zaprzeczyć, że powinny one pracować nieco inaczej niż panowie. Na czym polega różnica w przypadku treningu pleców?

Jeśli niedawno zaczęłaś chodzić na siłownię, ale podeszłaś do pracy nad swoim ciałem poważnie – pewnie masz ogólne pojęcie na temat tego, jak powinnaś postępować. Wiesz już, że zumba i step trzy razy w tygodniu to za mało, aby osiągnąć pożądane rezultaty i zdajesz sobie sprawę, że do wysiłku aerobowego koniecznie trzeba dodać siłowy. Jednak powstaje pytanie – jak robić to w odpowiedni sposób? Nie będziesz przecież unosiła takich ciężarów, jak siedzący obok ciebie panowie, nie dla ciebie jest też zmuszanie mięśni do absolutnie maksymalnego wysiłku.

Cóż, zarówno w przypadku ćwiczenia na plecy, jak i na inne grupy mięśniowe, najprostsze rozwiązanie wygląda następująco – po prostu wybierz się na siłowe zajęcia grupowe. Teraz oferuje je już niemal każdy fitness klub. Na początek najlepsze będzie TBC (Total Body Conditioning), tam powoli przyzwyczaisz się do ruchów umożliwiających pracę nad poszczególnymi partiami. Bardziej zaawansowanych zadowolą natomiast typowe zajęcia ze sztangami. Nie przejmuj się, że przychodzą na nie także mężczyźni – możesz sama dobrać obciążenie i robić przerwy tak często, jak potrzebujesz.

Jeśli jednak wolisz wykonać trening na plecy we własnym zakresie, świetnie.

Powtarzaj te same ćwiczenia, dzięki którym mężczyźni budują masę – na przykład martwe ciągi czy pracę na niektórych maszynach – wybierając jednak mniejsze ciężary, zwiększając liczbę powtórzeń i skracając przerwy między seriami.

Pamiętaj, że warto też zwiększyć rozciągliwość mięśni, wydłużyć je i wyrobić te wewnętrzne – a to możesz osiągnąć dzięki intensywnemu rozciąganiu, na przykład na zajęciach pilatesu. Jeśli natomiast podczas ćwiczeń na plecy albo w dowolnym innym momencie treningu zauważysz kłopoty z kręgosłupem, wybierz się na jemu dedykowane zajęcia. Życzymy fantastycznych rezultatów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Ćwicz pośladki, to zniknie cellulit

Ćwicz pośladki, to zniknie cellulit – Dietetyk Warszawa Jedną z najczęstszych motywacji, jaką zgłaszają osoby zabierające się za trening na pośladki, jest walka z cellulitem. Czy takie działanie ma sens? Przez bardzo długi okres czasu sądzono, że nie, ponieważ, jak wtedy to motywowano, zbudowanie mięśnia pod cellulitem na pewno nie wpłynie na to, co jest […]