Zmiany, jakie pandemia wprowadziła w medycynie

Na pewno nie da się ukryć, że pandemia koronawirusa odwróciła nasz świat do góry nogami – nagle zaczęliśmy obawiać się wychodzenia z domu i okazało się, że mnóstwo rzeczy jesteśmy w stanie załatwić po prostu online. Wcześniej ludzie nie chcieli tego za bardzo robić, bo jednak obawiali się kradzieży danych lub tego, że nie uda im się w ogóle połączyć z daną osobą. A obecnie? Obecnie dostępne są już teleporady, możliwa jest interpretacja wyników krwi online – teraz specjaliści wręcz chcą, abyśmy nie zajmowali im terminów wizyt tylko po to, aby omówić jedno badanie.

Nie wszyscy są tym oczywiście zachwyceni, bo jednak w medycynie cenimy sobie bezpośredni kontakt z lekarzem – ale konsultacja wyników online już wcale tego nie wymaga i ludzie raczej się z tym zgadzają. Na pewno nigdy nie będziemy w stanie całkowicie zrezygnować z takich wizyt, bo jednak często lekarz diagnozuje nas na podstawie tego, co widzi – ale jeżeli pewne rzeczy możemy ułatwić to po prostu to róbmy.

Eliminacja zbędnego kontaktu

W pandemii oczywiście nie chcieliśmy jeździć z każdym problemem do przychodni i to głównie dlatego, że baliśmy się zarażenia – to była przecież wyjątkowa sytuacja. Czy jednak na co dzień nie powinniśmy mieć tak naprawdę takich samych obaw? Przecież do przychodni cały czas przychodzą osoby przeziębione, z infekcjami i bakteriami – po co więc my idziemy tam i ryzykujemy zarażenie, jeżeli nie jest to wcale niezbędne? Interpretacja wyników badań online da nam przecież dokładnie takie same informacje – tyle tylko, że lekarz przekaże nam je bez bezpośredniego kontaktu.

Interpretacja morfologii online była na pewno w tym trudnym okresie zbawieniem dla osób starszych – dalej musiały one się badać, ale przynajmniej nie było konieczne ciągłe chodzenie do gabinetu specjalisty – nie musieli więc narażać się oni na to, że zarażą się koronawirusem. A przecież dobrze wiemy, że to oni byli w grupie największego ryzyka. W pewnym momencie doszło już nawet do tego, że ludzie w ogóle nie wykonywali takich badań – za bardzo bali się tego, że coś im się przydarzy. To także nie jest dobre, bo koronawirus to przecież nie jest jedyna choroba, jaka może nas dopaść.

Przygotujmy się na coraz więcej zmian

Naszym zdaniem konsultacje wyników badań online to dopiero początek – medycyna w najbliższym czasie będzie wymyślała coraz to nowe sposoby na to, aby zaoszczędzić czas lekarzy i pacjentów. Nie zgadzajmy się może od razu na wszystko, ale jednak bierzmy pod uwagę to, że takie zmiany mają na celu skuteczniejsze leczenie – a nie odwrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

[EBOOK] Wspólna Polityka Rolna

Zapraszamy do pobrania darmowego e-booka dotyczącego różnych aspektów Wspólnej Polityki Rolnej Pobierz ebook o Wspólnej Polityce Rolnej Niniejszy e-book powstał jako część projektu realizowanego przez Grupę Tipmedia oraz Truso Media w wyniku grantu IMCAP przyznanego przez Komisję Europejskiej na działania promujące Wspólną Politykę Rolną. Projekt był realizowany w okresie od sierpnia 2021 do maja 2022 roku. W tym czasie przygotowaliśmy 16 […]

Naturalne powiększanie ust w Warszawie. Wiemy gdzie!

Każde pokolenie ma własne kanony piękna. W obecnych czasach pożądanym elementem ciała są zdecydowanie duże, pełne usta. W kontekście zabiegów medycyny estetycznej, usta nie są wymagającym obszarem i dla skorygowania ich kształtu nie potrzebujemy metod chirurgicznych. Perspektywa łatwej metamorfozy ust jest wygodna dla wszystkich, którzy naturalnie zakwalifikowaliby swoje wargi jako „wąskie” lub „asymetryczne” i nie […]