Jak nie dać się grypie?

Sezon na grypę nadal trwa. Zakatarzone nosy, kaszel, gorączka, bóle mięśni. Skąd my to znamy, prawda?

W okresie jesienno-zimowym niemal 75% społeczeństwa przechodzi grypę. Jedni radzą sobie z tym szybciej, inni wolniej, co nie zmienia faktu, że dla każdego jest to stan niezwykle uciążliwy, mało przyjemny i na pewno sprawiający dużo bólu oraz dyskomfortu. Czy można jednak przed grypą się ochronić? Czy można zastosować złote środki, by się jej nie dać? Można!

 

Grypa i przeziębienie to infekcje, które powodują zakażenie górnych dróg oddechowych przez bakterie i grzyby. Zaatakowane nos, gardło i krtań powodują katar, kaszel, ból w jamie ustnej. Organizm broni się zawzięcie, kiedy tylko pojawi się stan chorobowy. Nadmiar produkowanego śluzu ma na celu usunąć bakterie i grzyby, które ten stan chorobowy powodują. Kaszlemy i kichamy, bo chcemy z naszego organizmu te chore organizmy wyrzucić. Wydobywające się toksyny wywołują gorączkę i złe samopoczucie, na które należy znaleźć sposób, by to jak najszybciej zwalczyć.

 

Jeśli chcemy ustrzec się przed przeziębieniem i grypą, możemy stosować określone ku temu triki.

Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie ma jednego, trafnego rozwiązania, dzięki któremu udałoby się nam przed wirusami i bakteriami uchronić. Co więc robić? Duże znaczenie ma odpowiedni ubiór. Nie przegrzewajmy się, ale i nie doprowadzajmy naszego ciała do ochłodzenia i wymarznięcia. Stawiajmy na gorące kąpiele i duże ilości ciepłych napojów, szczególnie herbaty z malinami lub cytryną. Warto postawić i na witaminę, która utrudnia przeniknie do organizmu drobnoustrojów. Co jeszcze? Na pewno w tym okresie warto unikać miejsc zatłoczonych, pełnych ludzi, takich, w których ryzyko zarażenia się jest największe. I na koniec- na grypę możemy się zaszczepić. Należy robić to raz do roku, najlepiej w okresie od końca sierpnia do początku listopada.

 

Jeśli będziemy się stosować do powyższych rad, istnieje duże prawdopodobieństwo, że grypa i przeziębienie ominie nas szerokim łukiem. Jeśli jednak nie uda nam się przed nimi obronić, warto postawić na domowe sposoby, dzięki którym szybko i skutecznie poradzimy sobie z bakteriami i wirusami atakującymi nasze osłabione organizmy.