Zapalenie Oskrzeli

Zapalanie oskrzeli to niezwykle popularna, ale i poważna choroba, z którą spotykamy się niemal na każdym kroku.

Chorują na nią i dzieci i dorośli. Początkowo może przypominać zwykłe przeziębienie, jednak w skutkach ma zdecydowanie większe konsekwencje. W okresie jesienno-zimowym, gdy zachorowalność jest zdecydowanie większa, z zapaleniem oskrzeli problem ma bardzo wielu ludzi. Jakie są objawy? Czym jest ta choroba? Jak ją leczyć?

 

Zapalenie oskrzeli to choroba dolnych dróg oddechowych, która bardzo często jest powikłaniem po nieleczonym lub źle leczonym przeziębieniu. Główne objawy, to: kaszel- w początkowej fazie suchy i męczący, potem z odkrztuszaniem wydzieliny, złe samopoczucie, ból głowy i niewielka gorączka. Zapalenie oskrzeli może mieć postać ostrą lub przewlekłą.

 

Najważniejsze pytanie- jak leczyć? Przede wszystkim, jak najszybciej. Nie myślmy, że choroba ta minie sama, kaszel jest i zaraz przejdzie.

Jest to na tyle ciężkie powikłanie, że konieczna jest tu wizyta u lekarza. Jeśli więc męczy nasz kaszel, warto już po kilku dniach udać się do specjalisty, bo czym prędzej rozpoczniemy odpowiednie leczenie, tym większa szansa, że szybko i bezproblemowo sobie z tą chorobą poradzimy. Bez powikłań, infekcja trwa około dziesięciu dni i niekonieczne jest podawanie antybiotyków. Należy pozostać w domu, odpoczywać i stosować się do zaleceń lekarza. Warto postawić na witaminę C, duże ilości wody i w razie wystąpienia gorączki na leki, które ją obniżą. Należy też pamiętać o naturalnych preparatach, takich, jak: soki malinowe, miód, czosnek, czy cytryna. Jeśli jednak takie sposoby nie pomagają, a kaszel jest coraz bardziej męczący, wówczas konieczne jest podanie antybiotyku, mającego na celu pozbycie się wydzieliny i oczyszczenie oskrzeli z jej nadmiaru.

 

Nie bagatelizujemy problemu, bo nieleczona, może mieć wiele poważnych konsekwencji. Jeśli mamy problem, udajmy się do lekarza, a ten na pewno szybko znajdzie sposób, by przywrócić nasz organizm do pełni sił i do pełnego zdrowia.