Odchudzanie – cena za emancypację

Odchudzanie – cena za emancypację

Realia współczesnego świata są dla kobiet bezlitosne. Wymuszają hołdowanie określonemu wizerunkowi nowoczesnej, spełnionej kobiety. Owe wymogi są dość jasno sprecyzowane. Kobieta XXI wieku musi bowiem głównie nadążać za trendami mody i technologie, musi perfekcyjnie opanować tajniki kuchni – tej, która akurat jest na topie. Do tego musi być oczytana, obyta towarzysko i – rzecz jasna – spełniona zawodowo. Cokolwiek aby o niej mówić, współczesna kobieta ponad wszystko musi być szczupła. To jeden z najokrutniejszych rygorów ostatnich lat. Cena, jaka przyszło zapłacić kobietom za emancypację i feminizm. Jeżeli chcą na równi z mężczyznami tworzyć współczesny świat, muszą odpowiednio wyglądać, aby zyskać do tego prawo, Uzurpatorki nie są mile widziane. Warto poza tym dodać, że samo określenie: „szczupła” bardzo prędko zmienia swoja semantykę. To co dawniej rozumiano pod tym pojęciem, na dzień obecny nie jest już miło widziane. Wystarczy obejrzeć 1szy lepszy pokaz mody, żeby dostrzec, że współczesne modelki – ikony urody – przypominają raczej wysuszone wieszaki, a ich ciało – niestety – niewiele ma wspólnego z kobiecymi kształtami i krągłościami. Zasada jest prosta – im mniej wskazuje licznik wagi, tym lepiej.

Czynnik zdrowotny przestał się liczyć już dawno.

Niestety, rzecz wcale nie wygląda tak, że te wysuszone kanony piękna tracą rację bytu poza wybiegami dla modelek, smutna prawda wygląda tak, że – jak dowodzą psychologowie – osoby szczupłe są lepiej postrzegane, łatwiej akceptowane. A co się stało z zasadą naszych babć, według której nie należy oceniać sklepu po wystawie? Na szczęście coraz w większości wypadków promuje się rozsądną wagę. Przede wszystkim możemy usłyszeć o racjonalnych dietach i kontrolowanej utracie wagi. Dieta oparta na warzywach, rybach i owocach nie doprowadzi naszego organizmu do stanu skrajnego wyczerpania. Warto także pokusić się o wizytę u specjalisty. Nikt bowiem nie ułoży Twojej diety całkiem dobrze niż dietetyk. Źle dobrana dieta może spowodować gorsze samopoczucie i przede wszystkim brak oczekiwanych efektów. A właściwie każdy, kto choćby raz doświadczył tego koszmaru wie, że nie posiada nic gorszego. A dodatkowo coraz często mówi się również o tym, że dieta i utrata wagi nie muszą być wcale powiązane z wewnętrzną udręką. Wcale nie musimy siłą chce pozbawiać się smaku sernika czy eklerka. Zbilansowana dieta powinna zawierać w sobie wszelkie, niezbędne dla naszego organizmu, składniki odżywcze. Bez wątpienia sama dieta cudów nie zdziała.

Warto wspomóc ją odpowiednimi ćwiczeniami.

I tu wcale nie trzeba się jakoś priorytetowo forsować. Wystarczy regularny ruch w postaci np długiego i intensywnego spaceru. Warto wreszcie wspomnieć o modelkach, które ostatnimi czasy coraz często ukazują się na wybiegach. są to bowiem panie, które generalnie nie przypominają wygłodzonych anorektyczek. To właśnie te kobiety dają największą przyjemność i poczucie osobistej wartości tych, którzy – mimo szczerych chęci – nie potrafią zrzucić nadmiaru kilogramów. W pewnych przypadkach warto zastanowić się, co będzie dla nas lepsze – odchudzanie oparte na zdrowej diecie, która będzie jednocześnie swoistą kuracją dla naszego organizmu, czy tez głodówka, która w krótkim czasie zrobi z nas „wieszak”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Releated

Nadwaga jako choroba XXI wieku

Nadwaga to jedna z groźniejszych chorób cywilizacyjnych. Choćby nie prawie każdy chce przyjąć do wiadomości tę informację – nadwaga może zabić! Powoduje bowiem zaburzenia pracy i prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, co często kończy się tragicznie. Leczenie jest równie nieproste jak w sytuacji innych chorób. Tak częste traktowanie tego schorzenia z pobłażliwością i bagatelizowanie problemu świadczy […]